Genelde akıllı telefonlarda garanti mühletleri 2 yıl ile hudutlu ve bu mühletten sonra ortaya çıkacak arızalarda fiyatlı teknik servis almak gerekiyor. Haliyle tüketici de 2 yahut 3 yıldan sonra telefonunu değiştirme eğilimine giriyor.

Fairphone 4 5G neler sunuyor?
Akıllı telefon dünyasında çarkları döndüren eğilimin bu olduğu biliniyor ve üreticiler de bu eğilimin devamı için stratejiler geliştiriyor.

Haliyle çok uzun müddet telefon kullanmaya çok sıcak bakılmıyor. Ne var ki iPhone yavaşlatma davasında olduğu üzere tüketicilerin de buna karşı çeşitli yansıları oluşuyor.  Hollandalı Fairphone firması bu noktadan hareketle kullanıcının kendisinin tamir edebileceği ve bu sayede uzun yıllar kullanabileceği bir telefon projesi geliştirdi. Fairphone telefon projesi bu yıl dördüncü kuşağı ile tüketicinin karşısına çıktı.  Fairphone 4 mümkün olan en fazla bileşenin kullanıcı tarafından çarçabuk değiştirilebilmesini sağlıyor. Batarya, ekran, art kamera, ön kamera, hoparlör, ahize üzere pek çok modül değiştirilebilir yapıda hazırlanmış. Kullanıcı rastgele bir arızada modülün siparişini verip bir tornavida ile değişimini yapabiliyor.

Elbette burada ana kart değiştirilebilir yapıda değil.  Fairphone 4 5G modeli en az 5 yıl boyunca telefonun sizi yönetim etmesini amaçlıyor. Yeniden garantisi de 5 yıl olarak belirlenmiş. Bu bakımdan 2027 yılına kadar yedek modüller satışa devam edecek. Öteki taraftan donanım açısından da kullanıcıları üzmüyor.

Fairphone 4 5G özellikleri ve fiyatıBenzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir