Güne güzel başlamanın formülü, geceden başlar. Güzel bir gece, güzel bir sabahın garantisidir. Nasıl uyuyor iseniz, öyle uyanırsınız. Dolayısıyla mutlu şeyler düşünmek, uyurken gülümsemek ve en son izlediğiniz şeylerin pozitif olması oldukça önemlidir. Hayal kurmanın keyfini bilen insanlar, her güne güzel başlamanın sırrını da bilirler. Tıpkı ameliyata girmek, tıpkı alkol almak gibi. En son hangi düşünce durumu mevcut ise uyku sonrası ruh hali, beyne en son iletilen sinyallere göre yansıma ve çalışma sağlar. Gece Bakım Tüyoları Yatağınızın ve yastığınızın rahat olmasına özen gösterin. Sevdiğiniz hafif kokular var ise yatağınıza veya yatak odası perdelerine sıkın. Burun koku alma etkinliklerini uyku esnasında da sürdürür. Çevreden gelen kokular, rüyaların ve uykunun kalitesini etkiler. Tv izlemek ve en son cep telefonlarına uyurken bakmak, hemen hepimizin alışkanlığıdır. Fakat rahatlatıcı görüntüler izlemek, rahatlatıcı müzikler dinlemek oldukça önemlidir.

En azından telefonunuzun ana ekranına güzel resimler ekleyin ve uyumadan önceki baktığınızın son resim, size güzel duygular, düşünceler iletsin.

Uyurken en rahat pozisyonunuzu alın ve güzel hayaller kurun. Asla kaygı verici veya stresli düşüncelere bürünmeyin. Mutlu uyuyuni mutlu uyanın.

Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir