Mozilla, Android kullanıcıları için Firefox’a yeni özellikler ekliyor. Firefox’un yeni sürümüyle birlikte kullanıcılar, tarayıcıda kayıtlı şifreleriyle uygulamalara giriş yapabilecek. Ayrıyeten yeni şifreler oluşturup kaydedebilecek ve şifrelerin yer aldığı sayfa parmak izi yahut yüzle açılabilecek.

Aygıtlar ortası senkronizasyon yapılabilecek
Mozilla, 5 Ekim’de Android kullanıcıları için yayınlayacağı Firefox 93 güncellemesiyle birlikte birçok güvenlik özelliği getirecek. Bu özelliklerden birincisinde kullanıcılar, taşınabilir aygıtlarında rastgele bir uygulama için bir hesap oluşturduğunda direkt Firefox tarayıcısına kaydedebilecek ve masaüstü ve taşınabilir aygıtta kullanabileceği yeni bir şifre oluşturabilecek ve ekleyebilecek.

Bir başka özellik ise kullanıcıların bir uygulamaya girişte, daha evvel tarayıcıya kaydedilen kullanıcı ismi ve şifre bilgileri ile otomatik doldurma yapabilmelerini sağlayacak. Ayrıyeten bir Firefox hesabına sahip kullanıcılar, tüm şifrelerini masaüstü ve taşınabilir aygıtlar ortasında senkronize edebilecek. Son özellik sayesinde ise oturum açma bilgileri ve parolaların yer aldığı sayfaya parmak izi ve yüz üzere biyometrik güvenlik seçenekleriyle erişim sağlanabilecek.Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir