Sesli sohbet odalarının Clubhouse’la birlikte popülerleşmesinden sonra birçok platform bünyelerine misal bir özelliği dahil etmeye başladı. Bu platformlardan biri olan Discord, Stage Channels isimli bir özelliği tanıtmıştı. Stage Channels’ı tanıttıktan sonra platform, Haziran ayında kullanıcıların Stage Channels isimli ses odalarını bulmalarına yardımcı olmak için Stage Discovery aracını kullanıma sundu. Şirket, özelliğin piyasaya sürülmesinin akabinde kısa bir vakit geçmiş olmasına karşın Stage Discovery aracını 4 Ekim‘de sonlandıracağını duyurdu.

Stage Channels’a yatırım devam edecek
Discord kararını açıklarken: “Topluluklarımızı ve yöneticilerimizi direkt dinleyerek, sunucuya iştirak ve denetleme konusunda hala yapacak işlerimiz olduğunu öğrendik. Topluluklarımıza en uygun halde hizmet eden özelliklere yatırım yapmaya ve bunları oluşturmaya devam ettiğimizden emin olmak istiyoruz. Bu sebeple 4 Ekim 2021’de Stage Discovery’yi kapatma kararı aldık.” tabirlerine yer verdi. Stage Discovery kapatılacak olsa da şirket, Stage Channels’ın geliştirilmeye devam edeceğini açıkladı.

Özelliğe, denetleme araç setini uygunlaştırma, kullanıcıların yanlışsız üyeleri kolay ve inançlı bir formda topluluklarına dahil edebilmek için daha fazla tarama fonksiyonu aktifleştirme ve aktiflikleri planlama üzere yenilikler eklenecek.Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir